Elektrik Proje

Elektrik Güç Artırımı Projesi

Elektrik sözleşme gücü nedir? tüm elektrik abonelerinin elektrik dağıtım şirketi ile arasında imzalanan bağlantı sözleşmesinde ihtiyacı olan güç belirtilmektedir. Bu sözleşmeye göre elektrik tesisatı tasarlanmaktadır. Mevcut şebekeden talep edilen enerji tüketimi artış gösterdiğinde bunu karşılamak için herhangi bir sebeple tesisatın yetersiz kalması, güç artırım projesi çizilmesini gerektirir.

Elektrik Sözleşme Gücü Nasıl Artırılır

Dağıtım şirketine bilgi vermeden mühürlenmiş tesisata müdahale edilmesi mevcut şebekeye zarar vermektedir. Bu yüzden abonelerin doğrudan elektrik dağıtım şirketinden güç artırım talebinde bulunması gerekmektedir. Bunun dışında tercih edilen yöntemler başta yangın olmak üzere birçok ciddi olayın yaşanma riskini arttırmaktadır.

Güç Artırımı Projesi

Elektrik güç artırım projesi, elektrik gücünüzün elektrik tüketimini karşılamaması durumunda, mevcut tüketimi karşılayabilmesi adına arttırılması amacıyla yapılan işlemlerdir.Yetkili mühendisler tarafından yapılan bu işlem, tüketmekte olduğunuz elektrik gücünün sözleşme gücünüzü açması nedeniyle uygulanmaktadır. Bunun için aynı zamanda dağıtım şirketine elektrik güç arttırma talebi yapmanız gerekmektedir.

elektrik güç artırımı projesi antalya sözleşme gücü artırımı antalya proje çizimi elektrik faturası güç aşımı bedeli antalya güç artırımı projesi

Böyle sıkıntılar yaşamamak adına son duruma uygun elektrik güç artırımı projesi çizdirmek ve tesisatı bu projeye göre güncellemek gerekmektedir. Bu durum hem evlerde hem de işyerlerinde geçerlidir. Herhangi bir elektrikli makine veya cihaz satın alındığında, kullanılan elektrik yükü artacağı için mevcut tesisatınız bunu karşılamayabilir

Elektrik tesisatınızın ihtiyaçlarınızı karşılamada yetersiz kalması halinde güç artırım projesi çizdirmek ve tesisatı yenilemek kaçınılmaz bir durum almaktadır. Bu konuda daha bir çok örnek verilebilir fakat sonuç olarak geldiğimiz nokta aynıdır. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
error: AKSUTEP - Teknik Elektrik Proje