Kompanzasyon

Kompanzasyon Panosu Bakımı

Faturanızda reaktif tüketim bedeli mi var? Kompanzasyon panosu bakımı ve kompanzasyon pano kontrolü ve kompanzasyon uzaktan izleme reaktif güç takibi ile kompanzasyon arızalarınıza çözümler geliştiriyoruz. Kapasitif ceza veya Endüktif ceza nasıl düşürülür diye düşünmeyin. Bizimle ietişime geçerek Antalya’da kompanzasyon firması olarak kompanzasyon sistemlerinde tüm revizyon işlemlerini gerçekleştirelim. Kompanzasyon Bakım Sözleşmesi ile reaktif güç takibinizi yaparak reaktif ceza gelirse biz ödüyoruz.

Reaktif Güç Takibi

Kompanzasyon panosu reaktif güç takibi işletmenizde bulunun reaktif güç kontrol rölesinin cosfi 1 e sabitleyerek hem endüktif tüketim cezası hemde kapasitif tüketim cezasının önüne geçiyoruz. Antalya kompazasyon firması olarak antalya endüktif kapasitif tüketimleri dengeliyoruz.

antalya kompanzasyon pano bakimi,antalya kompanzasyon uzaktan taki̇p,antalya kompanzasyon kontrolü,antalya kompanzasyon pano kontrolü,antalya kompanzasyon taki̇bi̇,antalya kompanzasyon uzaktan taki̇bi̇,antalya kompanzasyon ölçümü,antalya kompanzasyon ceza kontrolü,antalya kompanzasyon,kompanzasyon kontrolü,kompanzasyon taki̇bi̇,antalya kompanzasyon ceza,reakti̇f kompanzasyon,akti̇f kompanzasyon,antalya reakti̇f,kompanzasyon,antalya, antalya kompanzasyon bakım onarım takip ve uzaktan izleme

Reaktif tüketim cezası işletmenizde kompanzasyon sisteminizde sıkıntıların olması ve kompanzasyon panosunun işlevini yerine getirememesi sonucu oluşmaktadır. Reaktif güç takibi genelde kompanzasyon panosu bakımı sözleşmesi imzalanması itibari ile başlar. Sözleşme uyarınca yıl içerisinde reaktif tüketim cezası gelirse kompanzasyon bakımını üstlenen firma tarafından ödenir.

Yüksek elektrik tüketimi yapan firmalar genelde kompanzasyon sistemlerinin sıkıntı yaşaması sonucu yüksek reaktif tüketim bedelleri ile karşılaşabilir.

Kompanzasyon Kontrolü

Antalya da kompanzasyon kontrolü firması olarak, elektrik faturanızda reaktif tüketim bedelleri ile karşılaştığınızda bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz. Muratpaşa kompanzasyon bakımı.

Kompanzasyon kontrolü ister sağlıklı çalışan bir sistem ister arızalı kompanzasyon sistemi olsun en gerekli konulardan birisidir. Kompanzasyon sistemleri kurulduğu günden itibaren kontrol altında tutulmalıdır. Özellikle kontaktör kondansatör grupları en çok arıza veren kompanzasyon malzemeleridir.

Kondansatör arızalanması kontaktör arızaları kompanzasyon sisteminizin kontrolsüz bir şekilde reaktif tüketime maruz bırakacağından elektrik faturasında reaktif ceza ile karşılaşacaksınız. Kompanzasyon panosu bakımı yaptırmanız reaktif bedeller ile karşılaşma ihtimalini ortadan kaldırmaktadır. Kepez kompanzasyon bakımı

Kompanzasyon Pano Takibi

Pano takibi ile reaktif güç takibi ve kompanzasyon pano kontrolleri yaklaşık olarak aynı işlere verilen adlardır. Kompanzasyon sistemleri içerisinde tek hareketli parça kompanzasyon kontaktörleridir. Sistemde en çok arıza veren kompanzasyon malzemelerinden biridir.

antalya kompanzasyon pano bakimi,antalya kompanzasyon uzaktan taki̇p,antalya kompanzasyon kontrolü,antalya kompanzasyon pano kontrolü,antalya kompanzasyon taki̇bi̇,antalya kompanzasyon uzaktan taki̇bi̇,antalya kompanzasyon ölçümü,antalya kompanzasyon ceza kontrolü,antalya kompanzasyon,kompanzasyon kontrolü,kompanzasyon taki̇bi̇,antalya kompanzasyon ceza,reakti̇f kompanzasyon,akti̇f kompanzasyon,antalya reakti̇f,kompanzasyon,antalya, antalya kompanzasyon bakım onarım takip ve uzaktan izleme, pano kontrol ve bakım formu

Kondansatörler sürekli devreye girip çıkmaları esnasında yaşlanırlar. Kapasitelerini yitirebilirler veya şişme yaparak tehlike saçabilirler. Herhangi bir patlama yaşanması durumunda yangına sebep olabilmektedir. Kompanzasyon panosu bakımı hizmeti ile reaktif güç takibi de yapılmaktadır.

Kompanzasyon pano takibi yapılması ile işletmede tehlike yaratacak tüm kompanzasyon sistemleri kontroledilerek işletmeye kompanzasyon kontrol formu ile beraber verilmektedir. Döşemealtı kompanzasyon takibi

Kompanzasyon Pano Bakımı

İşletmelerde kompanzasyon bakımı nasıl yapılır, kompanzasyon sistemlerinde bakım nedir bunlardan bahsedelim. Kompanzasyon panoları içlerinde arızaya sebep olabilecek parçaları barındırır. Bakım yapılan ekipmanlar şu şekildedir;

 • Reaktif güç kontrol rölesi
 • Kompanzasyon kondansatörleri
 • Kompanzasyon kontaktörleri
 • Endüktif yük sürücüler
 • Reaktörler
 • Harmonik filtreler

Kompanzasyon panosu bakımı yapılmadığı taktirde elektrik faturasında reaktif tüketim bedelleri ile karşılaşmanız doğaldır. Reaktif tüketim cezası

Kompanzasyon Uzaktan İzleme

İster uzaktan izleme modülleri ile isterse sayaç üzerinden kompanzasyon panosu izlenmesi reaktif gücün kontrol altında tutulması için gerekli bir konudur.

reaktif-bedel-iadesi-reaktif ceza iptal dilekçesi

Uzaktan izleme yapılması durumu kompanzasyon bakımı yapan firmalar ile yapılmaktadır. Aylık kontroller ile reaktif bedeller ödenmemektedir. Kompanzasyon bakım şartnamesi gereği kompanzasyon bakım sözleşmesi imzalanması durumunda reaktif tüketim ile alakalı sorumluluk başlamış olmaktadır.

Reaktörlü kompanzasyon panoları veya kondansatörlü panolar olsun kompanzasyon takip çizelgelerine günlük, aylık olarak endüktif ve kapasitif tüketimler not alınmaktadır.

Antalya Kompanzasyon Firmaları

Antalya da kompanzasyon sistemleri konusunda faliyet göstermekteyiz. İşletmelerde kompanzasyon panosu arızalarına çözümler sunmaktayız. Kompanzasyon panosu kontrolü hakkında detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

Hizmet verdiğimiz bölgeler;

 • Aksu Kompanzasyon Takibi
 • Döşemealtı Kompanzasyon Takibi
 • Kemer Kompanzasyon Takibi
 • Kepez Kompanzasyon Takibi
 • Konyaaltı Kompanzasyon Takibi
 • Korkuteli Kompanzasyon Takibi
 • Muratpaşa Kompanzasyon Takibi
 • Serik Kompanzasyon Takibi

Antalya kompanzasyoncu , antalya reaktif tüketim cezası, muratpaşa kompanzasyoncu , konyaaltı kompanzasyon, kemer kompanzasyon , kepez kompanzasyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
error: AKSUTEP - Teknik Elektrik Proje