Elektrik Proje

Jeneratör Ruhsat Projesi

Elektrik Enerjisi İmdat Grupları ve Otoprodüktör Tesisleri Ruhsat Yönetmeliğine göre tesislerde kullanılacak bütün jeneratörlerin ruhsat alması gerekmektedir. Jeneratör ruhsat ve proje onayı yapılmadığı durumlarda jeneratörün mühürleneceği gibi mevcut şebeke elektriğinin kesilmesi ve başka cezalarında ortaya çıkması gibi durumlar oluşabilmektedir. Jeneratör projesi çizimi ile Jeneratör Ruhsat Projesi işlemleriniz için iletişime geçebilirsiniz.

Jeneratör Ruhsatı Nasıl Alınır

İster yeni bir jeneratör tesisatı için ister mevcut jeneratör tesisatınız da kanuni zorunluluk olan ruhsat alınması, tesisinizde can ve mal kaybına yol açacak hatalardan korunmanızı da sağlamaktadır.

antalya jeneratör ruhsat projesi jeneratör projesi çizen firmalar antalya jeneratör kabulü

Enerji Bakanlığı ve yetkili enerji kurumu ile olan bütün yazışma ve projeleri çizerek kabul işlemlerini yapmaktadır. Kabul sonrası ilgili enerji kurumunun geçici kabulü yapmasıyla beraber tutanakları teslim ederek Jeneratör Ruhsat ve Proje Onayı nı tamamlamış olacaktır.

Jeneratör Ruhsat ve Proje Onayı dosyası hazırlanırken gerekçe raporu ile beraber bir takım teknik hesapların yapılması gerekmektedir. Bu hesapların tesisin güvenliği için en doğru şekilde yapılması gerekmektedir. Ayrıca bütün tesislerde olduğu gibi topraklama ölçümü yapılması gerekmektedir. Topraklama ölçüm raporu da ruhsat dosyasında olmalıdır.

Jeneratör Kabulü Nasıl Yapılır

İşletmelerde Jeneratör Kabulü yapılabilmesi için şartlar şu şekildedir;

antalya jeneratör ruhsatı projesi antalya jeneratör yönetmeliği jeneratör kabulü yapımı
  • Jeneratör işletme topraklaması
  • Jeneratör koruma topraklaması
  • Jeneratör havalandırma sistemleri
  • Jeneratör talep gücü kurulu gücü hesabı
  • Jeneratör AG kısa devre hesapları
  • Transfer sisteminin mekanik ve elektriksel kilitli olması

gibi çeşitli mühendislik hesaplarını içeren dosyalar hazırlanıp elektrik dağıtım şirketine Jeneratör Ruhsat Projesi teslim edilir.

Jeneratör Ruhsat Projesi Çizimi

İşletme de jeneratör ruhsat projesi çizimi aşamaları şu şekildedir;

  • İşletme veya bina da keşif yapılması
  • Jeneratör eksiklerinin belirlenmesi ve tamamlanması
  • Projenin hazırlanması
  • Topraklama ölçümlerinin yapılması

Antalya da hastane, otel, fabrika, bina ve işletmelerde jeneratör projelendirme ve jeneratör ruhsat işleri için iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: ANTALYATEP