Yıldırımdan Korunma

Paratoner Montajı

Antalya’nın iklim koşulları, yıldırım riskini artırmaktadır. Bu nedenle, binaların ve yapıların yıldırımdan kaynaklanan zararlardan korunması büyük bir önem taşır. Aktif paratoner montajı, bu korunma stratejisinin temel taşlarından biridir. Antalya’da aktif paratoner montaj ve kurulum hizmetleri için bize ulaşın. Binalarınızı ve değerlerinizi yıldırımın etkilerine karşı koruma altına almak için profesyonel çözümlerimizle yanınızdayız.

Antalya Paratoner Montajı Firmaları

Antalya paratoner montajı yapan firmalar arasında hizmet vermekteyiz. Paratoner tesisatları franklin çubuğu, faraday kafesi, aktif paratoner olarak 3 farklı şekilde yapılır.

antalya paratoner montajı yapan firmalar paratoner tesisatı kurulumu

Aktif paratoner tesisatında paratoner başlığı, paratoner direği, indirme iletkenleri ve topraklama çubukları bulunmaktadır. Aslında tüm paratonerlerde amaç aynıdır yıldırımı yakalamak ve güvenli bir şekilde toprağa iletmek. İndirme iletkenleri yakalanan yıldırımı üzerinden toprağa kadar taşır ve topraklama çubuklarına iletir. Çubuklarda yıldırımı toprağa dağıtarak yıldırımın toprakta sönemlenmesine aracılık eder.

Paratoner kurulumu sonrası paratoner ölçümü raporu talep etmeyi unutmayınız. Bu raporu SMM Elektrik Mühendisleri düzenleyebilir.

Hizmetlerimiz:

  1. Profesyonel Analiz: Binanızın özellikleri ve çevresel faktörler göz önünde bulundurularak, en uygun aktif paratoner sistemini belirlemekteyiz.
  2. Kurulum ve Montaj: Deneyimli ekip arkadaşlarımız, en son teknolojiye sahip ekipmanlar kullanarak aktif paratoner sisteminizi hızlı ve güvenilir bir şekilde kurar.
  3. Periyodik Bakım: Aktif paratoner sisteminizin etkinliğini sürdürebilmesi için periyodik bakım ve kontroller gerçekleştiririz.
  4. Sertifikalı Çözümler: Tüm hizmetlerimiz uluslararası standartlara uygun ve sertifikalıdır. Bu sayede, yapınızın güvenliği en üst düzeyde sağlanır.

Paratoner Tesisatı Bağlantı Şeması

Ekli görsel üzerinden bir paratoner tesisatının tüm bileşenlerini inceleyebilirsiniz.

paratoner tesisatı prensip bağlantı şeması
paratoner tesisatı prensip bağlantı şeması

Antalya’da Aktif Paratoner Montaj ve Kurulum Hizmetleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: ANTALYATEP