Elektrik Periyodik Kontrol

Elektrik Tesisat Kontrolü ve Uygunluk Belgesi

Elektrik iç tesisat kontrolü nedir, elektrik tesisat uygunluk belgesi ve detayları hakkında bilgiler vereceğiz. Antalya elektrik tesisatı periyodik kontrolü ve tesisat uygunluk belgesi faliyetleri vermekteyiz. detaylı bilgi ve teklif isteği için iletişime geçebilirsiniz.

Elektrik Tesisat Kontrolü Nedir

İşyeri elektrik tesisatı periyodik kontrolü işletmenizde enerjinin ilk girdiği noktadan son tüketim noktasına kadar ki elektrik tesisatının yönetmelikler ve mühendislik disiplinin gereklerince tesis edilip edilmediğinin kontrol edilmesidir. Çeşitli ölçüm ve gözle muayene hizmetleri içerir. Antalya elektrik tesisatı kontrol belgesi

işyeri elektrik tesisatı periyodik kontrolü iç tesisat uygunluk belgesi elektrik iç tesisat uygunluk raporu | elektrik tesisatı kontrol raporu elektrik iç tesisat uygunluk belgesi
Elektrik İç Tesislerinin Denetlenmesi ve Raporlanması

Elektrik tesisatınızın kontrollerinde; enerji alınan ilk nokta branşman, pano odaları (enerji odası) , kablo şaftı, sayaç ve dağıtım panoları, kompanzasyon sistemleri , elektrik tavaları, buatlar, prizler ve aydınlatma bazında gözden geçirilip ilgili standart ve yönetmeliklere uygun olup olmadığı kontrol edilir. Elektrik tesisat muayene faliyetleri mühendisler tarafından yapılarak değerlendirilir.

Elektrik Tesisatı Uygunluk Belgesi Nedir

Elektrik iç tesisat kontrolü sonucunda herhangi bir problem yok ise elektrik iç tesisat uygunluk belgesi düzenlenmektedir. Düzenlenen elektrik iç tesisat uygunluk belgesi 1 yıl süre ile geçerlidir. Tesisat uygunluk raporu düzenlenmesi EMO Elektrik Mühendisleri Odası tarafından yetkili Elektrik İç Tesislerinin Denetimi ve Raporlanması belgesine sahip SMM Mühendisler tarafından verilebilir.

tesisat uygunluk belgesi  elektrik tesisatı kontrol formu elektrik tesisat uygunluk belgesi elektrik iç tesisat raporu elektrik iç tesisat kontrolü elektrik iç tesisat muayenesi
Elektrik Tesisatı Uygunluk Belgesi Nedir

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki elektrik iç tesisat ölçüm ve incelemeleri, tesisin elektriksel ekipmanlarının bir röntgeni gibidir. Tesisat içerisinde arızaya sebep olabilecek zayıf noktalar tespit edilmiş olmaktadır. Tesis içerisinde makinelerin arızalanmasına sebep olabilecek noktaların yanı sıra, elektrik tesisatının yangına karşı zayıf noktaları da tespit edilmektedir.

Elektrik İç Tesisat Kontrolü Hizmetinin Kapsamı Nedir

İç Tesisat Kontrolleri kapsamında; Yalıtım direnci, Faz-Nötr Çevrim empedansı, Faz-Toprak Çevrim Empedansı, Artık Akım Koruma Düzeneği Açma Zamanı (RCD Time), Artık Akım Koruma Düzeneği Açma Akımı ve Koruma Hattı Süreklilik ve Topraklama direnç ölçümleri ile Gözle Kontrol ve Fonksiyon Testleri yapılmalıdır.

  1. Bağlantı kablonuzun kesiti, türü, proje ve yönetmeliklere uygunluğu bağlantılarının uygunluğu
  2. Pano odası, kablo bacası, sayaç ve dağıtım panolarının kontrolleri
  3. Elektrik motorları ile yol alma şekilleri
  4. Asansör tesisatınızın elektrik periyodik kontrolü
  5. Aydınlatma ve priz tesisatı periyodik kontrolü
  6. Kompanzasyon panosu incelemesi ve uygunluk değerlendirmeleri

Sonuç olarak elektrik tesisatı ölçüm ve incelemeleri sonucunda İşçi sağlığı ve iş güvenliği açısından problem yaratabilecek eksiklikler raporlanarak, firmalara iş güvenliği açısından kapsamlı bir rapor sunulmuş olacaktır.

İç tesisat raporu ile tesiste elektrik tesisatında revizyon yapılmak istendiğinde ayrıntılı bir keşif raporu olarak kullanılabilmektedir. Tesiste meydana gelen bir arıza durumunda tüm noktaların belirtildiği iç tesisat raporu kullanılarak arızalara çok daha hızlı müdahale etme imkanı doğmaktadır.

Tesiste tüm noktaların kontrolü ile tesis sahibi firmalar, elektriksel periyodik kontrollerde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği kapsamındaki tüm sorumlulukları yerine getirmiş olmaktadırlar.

Denizli Çivril Elektrik tesisatı periyodik kontrolü, Muğla Köyceğiz Elektrik tesisatı periyodik kontrolü, Muğla Seydikemer Elektrik tesisatı periyodik kontrolü, Muğla FehiyeElektrik tesisatı periyodik kontrolü, Muğla Marmaris Elektrik tesisatı periyodik kontrolü, Muğla Ortaca Elektrik tesisatı periyodik kontrolü, Muğla Dalaman Elektrik tesisatı periyodik kontrolü, Muğla Menteşe Elektrik tesisatı periyodik kontrolü, Burdur Elektrik tesisatı periyodik kontrolü, Burdur Bucak Elektrik tesisatı periyodik kontrolü, Burdur AğlasunElektrik tesisatı periyodik kontrolü, Burdur Çeltikçi Elektrik tesisatı periyodik kontrolü, Burdur Yeşilova Elektrik tesisatı periyodik kontrolü, Burdur Tefenni Elektrik tesisatı periyodik kontrolü ,Burdur Çavdır Elektrik tesisatı periyodik kontrolü, Burdur Gölhisar Elektrik tesisatı periyodik kontrolü, Muğla Datça Elektrik tesisatı periyodik kontrolü, Tavas Elektrik tesisatı periyodik kontrolü, Acıpayam Elektrik tesisatı periyodik kontrolü, Denizli Elektrik tesisatı periyodik kontrolü,Isparta Elektrik Tesisatı Periyodik Kontrolü, Burdur Elektrik Tesisatı Periyodik Kontrolü, Manavgat Elektrik Tesisatı Periyodik Kontrolü, Döşemealtı Elektrik Tesisatı Periyodik Kontrolü, Kemer Elektrik Tesisatı Periyodik Kontrolü ,Alanya Elektrik Tesisatı Periyodik Kontrolü , Serik Elektrik Tesisatı Periyodik Kontrolü , Aksu Elektrik Tesisatı Periyodik Kontrolü, Muratpaşa Elektrik Tesisatı Periyodik Kontrolü, Kepez Elektrik Tesisatı Periyodik Kontrolü

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: ANTALYATEP